Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Przem78
    Zamieszczone przez ale_jak_to
    a przednie dac na tył
    No to trochę herezje opowiada ten gumiarz, bo wszystkie badania wskazują, że lepsze opony (w tym przypadku nowe 2 szt.) daje się na oś nie kierowaną (żeby zapobiegać niekontrowanym uślizgom) a ew używki dawać na koła kierowane. IMO i tak lepiej kupić 4 szt średniej klasy i mieć święty spokój na kilka sezonów.
    Tak tez zrobie, klasa mnie nie interesuje, maja byc dobre i ciche:> Max 500 pln chce dac za sztuke wiec w tej cenie chyba cos dobrego da sie kupic. OFC im taniej tym lepiej.

    BTW w instrukcji nie ma zalecanych opon w ogole....

    Komentarz


    • Podaj jaki masz teraz rozmiar opon , bo nawet nie wiadomo co polecić

      Komentarz


      • 205/55/16 troche miasta i trasy
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • Zamieszczone przez lu5asz
          Mam Barum Bravuris 2 16' i odradzam.Są bardzo głośne.
          Dzięki za info. Może jedna w "trójkach" coś się zmieniło. Cena wyjątkowo atrakcyjna.

          [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 10:03 ]
          Zaczynam pomału skłaniać się do tych:
          Toyo Proxes T1 Sport
          Toyo Proxes T1 Sport » Sprawdź testy i opinie » Oponeo
          Skoda Octavia Scout 2.0TDI

          Komentarz


          • Też poszukuje ogumienia na lato do mojej Octavia 2 RS z 2008 roku (jeżdżę na poprzednich od nowości!).
            Co powiecie o oponach Dunlop? Przeglądałem na skąpcu: Skąpiec.pl - porównywarka najlepszych cen w sklepach
            Ceny są jakby niższe od pozostałych modeli (Continental, Michelin itd) - a jak to wygląda pod względem jakości?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez slawko80rr
              a ja świeżo po założeniu alusów 16 i opisywanych wyżej Blueresponse 205/55/16 W i powiem tak w Octavii jeszcze nie miałem nic innego prócz 15 cali i teraz dość twardo pewnie po paru dniach przejdzie ale różnica bardzo duża, nie wiem czy to zasługa felg indeksu czy mojego przyzwyczajenia
              Chyba wszystko po trochu. Wydaje mi się, że indeks "W" będzie się wiązał z twardszymi oponami niż, dajmy na to, popularny w Octavii "H".

              W jakiś sposób pociesza mnie Twoja opinia, bo dawniej rozważałem zakup nowych opon letnich właśnie wraz z felgami 16" (zmiana z fabrycznych 15"), ale niedawno kupiłem jednak kolejne opony 15" wcale nie ze względów finansowych, tylko dlatego, że zupełnie dobrze mi się jeździ na tym co mam, auto prowadzi się dostatecznie pewnie i precyzyjnie, a przy tym dobrze znosi miejskie i podmiejskie dziury, koleiny i ogólnie mówiąc nasze gówniane drogi. Więc poświęciłem wygląd dla praktyczności - w końcu po to mam Octavię, by korzystać z praktyczności

              M.

              [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 10:45 ]
              Zamieszczone przez xtremesystems
              do 80-100 mozna smialo przez glebokie kałuze przejezdzac. specjalnie wjechalem jednym kolem w kaluze i nie sciagnelo mnie jakos bardzo mocno
              I tu pytanie - czy dobra opona deszczowa w takiej sytuacji stawia silny opór czy nie? Miałem kiedyś w Golfie opony Uniroyal R550 z kierunkowym bieżnikiem i wjechanie w kałużę wiązało się z silnym wyhamowaniem auta - a wjechanie jedną stroną właśnie z silną reakcją na kierownicy. Wg mnie dopóki opona wyrabia z wyciskaniem spod siebie wody, to właśnie odczuwa się ściąganie. Nie ma ściągania - zaczyna się aquaplanning.

              M.
              666 4U

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mezoo
                Co powiecie o oponach Dunlop?
                zależy jakich. Generalnie Dunlop to solidne produkty ale jest ich tyle rodzajów...

                Komentarz


                • mezoo, pare szybkich pytan, jeździsz eReSką szybko czy PSJ :?:
                  od tego zalezy dobor "kapci";

                  generalnie Dunlop to "nieco tańsza" marka w w koncernie Goodyear,
                  ale jej produkty plasują się niemal równorzędnie z GY


                  btw, RS nie ma silnika 1.6 :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • witam.
                    potrzebuję porady o oponach.Muszę kupić 2szt ,ponieważ te które zakupiłem na felgi raczej mialy byc tylko na dojezdzenie ,ale nie wytrzymam na nich wiecej jak miesiaca ,są to michelin pilot 205/50/17,gdyż są z 2005r ,mimo ze bieznik maja ok to prawdopodobnie sa wyzabkowane bo chucza tak ze silnika nie słychać ,a są na przodzie.I dlategotakie tez chce kupic czyli 205/50/17 tylko chodzi o to ze myslalem nad nowymi ,ale takie zeby nie przesadzac z cena ,czyli cos w okolicach 300zł za sztukę ,albo 2 mysl była aby kupic coś lepszego ,ale używkę w jakims dobrym stanie. I już sam nie Link mi zalezy na tym aby nie były głośne ,bo jak przesiadłem sie z zimowek 15 nokian wrd3 na 17 to czuje sie jak bym jechał czołgiem...dodam że to moje pierwsze felgi w rozmiarze 17 i pierwsze wrazenia jak na razie na minus ze wzgledu hałasu

                    Komentarz


                    • Opony letnie Uniroyal Rainsport 2 225/45R17 91W - Opinie i ceny na Ceneo.pl to są moje dwie sztuki, chyba były założone na tył. Sprawdziłem bieżnik tak na szybko, raczej na pograniczu 3mm. Drugie to niejakie summerstar sport2 być może nazwy firmy nie odczytalem :-) Nie wiem które z nich są mocno głośne, możliwe że jedne i drugie. Raczej zostałbym przy tych rozmiarach, chyba że bardziej sensownie jest iść w coś mniejszego, nie wiem. Chciałbym dobrej jakości komplet, ciche. Co jeszcze powinny robić takie opony, dobrze odprowadzać wodę i co dalej? :-) Za czym się rozglądać?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez beaviso

                        [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 10:45 ]
                        Zamieszczone przez xtremesystems
                        do 80-100 mozna smialo przez glebokie kałuze przejezdzac. specjalnie wjechalem jednym kolem w kaluze i nie sciagnelo mnie jakos bardzo mocno
                        I tu pytanie - czy dobra opona deszczowa w takiej sytuacji stawia silny opór czy nie? Miałem kiedyś w Golfie opony Uniroyal R550 z kierunkowym bieżnikiem i wjechanie w kałużę wiązało się z silnym wyhamowaniem auta - a wjechanie jedną stroną właśnie z silną reakcją na kierownicy. Wg mnie dopóki opona wyrabia z wyciskaniem spod siebie wody, to właśnie odczuwa się ściąganie. Nie ma ściągania - zaczyna się aquaplanning.

                        M.
                        tez nie do konca

                        AquaP przy sprawnym zawiasie wyczujesz jakby auto plynelo. nie stawia w ogole oporu. pozatym jest miekko i czuc jakby auto unosilo sie w powietrzu. czesto od razu zalacza sie ESP (jesli masz) lub wkrecają sie obroty jesli nie ma esp

                        ja kilkanascie razy wprowadzilem auto w AP i wiem BDB kiedy AP sie zaczyna a kiedy konczy.

                        RE002 przy tych 80-100 przez kaluze nie mialy AP.
                        opór w duzym stopniu zalezy od rodzaju bieznika.

                        Komentarz


                        • Jakby ktoś celował w GY Eagle F1 225/45/17 to tutaj super cena i dostępne od ręki, sam zamówiłem komplet:
                          • Motohurt - hurtowania opon Warszawa | Motohurt Warszawa Hurtownia Opon

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez maymer
                            Uniroyal Rainsport 3 już na aucie, póki co fajnie się kleją, ale dzisiaj było 21 stopni i lepiej wchodziło się w zakręty na letnim setupie zamiast zimowego, poza tym zimę mam 195/65/15 a lato 205/55/16. W weekend trasa 1000 km to zobaczymy czy to był trafiony zakup
                            I jak po trasie? Jakie wrażenia?
                            AGR 112KM, 232Nm
                            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ale_jak_to
                              (...) klasa mnie nie interesuje, maja byc dobre i ciche:> Max 500 pln chce dac za sztuke wiec w tej cenie chyba cos dobrego da sie kupic. OFC im taniej tym lepiej.
                              BTW w instrukcji nie ma zalecanych opon w ogole....
                              Możesz kupić cokolwiek, zdecydowana większość opon na rynku mieści się w widełkach cenowych.
                              W instrukcji znajdziesz najwyżej zalecany rozmiar opon.

                              Zamieszczone przez ale_jak_to
                              (...)Chciałbym dobrej jakości komplet, ciche. Co jeszcze powinny robić takie opony, dobrze odprowadzać wodę i co dalej? :-) Za czym się rozglądać?
                              Kolego... Ten temat ma 117 stron.
                              Poczytaj zanim zadasz kolejne pytanie prowokujące do głupiej odpowiedzi.

                              Jeśli oczekujesz gotowej odpowiedzi na pytanie co kupić, odpowiem Dunlop SP Sport Bluresponse, oczywiście wyłącznie w rozmiarze 205/55/R16
                              Dlaczego ?
                              Bo JA takie właśnie opony sobie kupiłem.
                              I dokładnie w takim rozmiarze opony będą pasowały na felgi MOJEGO samochodu.

                              ...Ty na razie nie napisałeś nawet jaki rozmiar opon ciebie interesuje.

                              Komentarz


                              • zastanawiam się nad zmianą opon i sam nie wiem czy wogóle już się za to brac bieżnik ok przebieg nieduży tele że opony są w aucie od 2008 czyli 6lat

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez gda33
                                  zastanawiam się nad zmianą opon i sam nie wiem czy wogóle już się za to brac bieżnik ok przebieg nieduży tele że opony są w aucie od 2008 czyli 6lat
                                  U mnie ta sama sytuacja - opony z 2008 (tak jak samochód); widać zużycie, ale przynajmniej jeszcze ten sezon posłużą (może dłużej - na jesieni się okaże).

                                  Jeśli nie stwardniały na kamień i da się na nich bezpiecznie jeździć, to nie ma sensu wymieniać.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • jednak na mokrym tracą przyczepność przy ruszaniu ...

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez gda33
                                      jednak na mokrym tracą przyczepność przy ruszaniu ...
                                      to nie jest wyznacznik żeby zmieniać, przy opadach to moje nowe Dunlopy 205/55/16 tracą jak mocno ruszam ze skrzyżowania a przy skręconych kołach tym bardziej,
                                      Sławka wozi Superb 2 FL
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Voit
                                        Zamieszczone przez ale_jak_to
                                        (...) klasa mnie nie interesuje, maja byc dobre i ciche:> Max 500 pln chce dac za sztuke wiec w tej cenie chyba cos dobrego da sie kupic. OFC im taniej tym lepiej.
                                        BTW w instrukcji nie ma zalecanych opon w ogole....
                                        Możesz kupić cokolwiek, zdecydowana większość opon na rynku mieści się w widełkach cenowych.
                                        W instrukcji znajdziesz najwyżej zalecany rozmiar opon.

                                        Zamieszczone przez ale_jak_to
                                        (...)Chciałbym dobrej jakości komplet, ciche. Co jeszcze powinny robić takie opony, dobrze odprowadzać wodę i co dalej? :-) Za czym się rozglądać?
                                        Kolego... Ten temat ma 117 stron.
                                        Poczytaj zanim zadasz kolejne pytanie prowokujące do głupiej odpowiedzi.

                                        Jeśli oczekujesz gotowej odpowiedzi na pytanie co kupić, odpowiem Dunlop SP Sport Bluresponse, oczywiście wyłącznie w rozmiarze 205/55/R16
                                        Dlaczego ?
                                        Bo JA takie właśnie opony sobie kupiłem.
                                        I dokładnie w takim rozmiarze opony będą pasowały na felgi MOJEGO samochodu.

                                        ...Ty na razie nie napisałeś nawet jaki rozmiar opon ciebie interesuje.
                                        Ja pierd.... mam przegladac 117 stron zeby znalesc odpowiedz na pytanie co w moim rozmiarze i zalozeniach polecacie MI do konkretnych felg? Rozmiar masz w poprzednim poscie w linku do ceneo - tam jest napisane co mam na kołach, a raczej co mialem.
                                        Jak Cie prowokuje do glupich odpowiedzi to nie odpowiadaj

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez gda33
                                          jednak na mokrym tracą przyczepność przy ruszaniu ...
                                          Przy mokrym różnie bywa - dużo zmiennych na to zerwanie przyczepności wpływa, jak np. sposób ruszania itp.
                                          To już samemu trzeba ocenić, czy samochód pewnie trzyma się drogi podczas jazdy itp.
                                          Sam jestem ciekaw, jak się te moje Michellin Energy (2008) będą sprawować w sezonie - tak jak pisałem, zakładam, że na nich przejeżdżę do jesienie, ale to wyjdzie w praniu.
                                          Póki co, nie było z nimi problemów w zeszłym sezonie.
                                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                          Komentarz


                                          • Zmienialiście już u siebie opony z zimówek na letnie? Chyba już najwyższa pora, nie? Wydaje się, że zimy już nie będzie, a w takich warunkach jak teraz 10-15 st. C. nie ma sensu jeździć na zimówkach.

                                            Jadę chyba jutro do warsztatu i zmieniam, tylko żebym się nie zdziwił jak w kwietniu przywali śniegiem jak rok temu :lol:

                                            Komentarz


                                            • Fotka z niedzieli tj 16.03.2014 Zakopane, a w piątek było tam prawie lato...ludzie w krótkich rękawkach zapylali itp. Ja jeszcze na zimówkach byłem.....ale jakbym nie jechał w góry to pewnie juz bym zmienił. A jak są oponki na felgach to w razie "w" oby tylko nie gdzieś w trasie to można znów kola przekrecić :diabelski_usmiech
                                              Załączone pliki
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez milky
                                                mienialiście już u siebie opony z zimówek na letnie?
                                                Tak, w miniony weekend.
                                                Fotka z niedzieli tj 16.03.2014 Zakopane,
                                                Nieźle :twisted:

                                                Zamieszczone przez piotrek_os
                                                A jak są oponki na felgach to w razie "w" oby tylko nie gdzieś w trasie to można znów kola przekrecić
                                                W rzeczy samej, ale oby nie
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • milky, ja też chciałem dziś zmieniać nawet wpakowałem je z piwnicy do auta. Jednak chłopaki przypomnieli mi hasełko, że zimówki "von O bis O" czyli od października (October) do Wielkiejnocy (Ostern). No i tak trzeba będzie zrobić

                                                  btw: Fastersponsy mają treadwear 280. Czyli szybciej się zużyją niż Blueresponsy jak dobrze wyczytałem tutaj wcześniej.
                                                  - Superb
                                                  - Panda 1.2

                                                  Komentarz


                                                  • Do Wielkanocy w tym roku jeszcze miesiąc, jak się prognozy +20stopni sprawdzą to do Wielkanocy te zimówki Ci znikną :wink:

                                                    U nas też pośnieżyło sobota-poniedziałek, najgorzej było z parkingu pod górkę wyjechać na Bluresponsach, potem jakoś szło.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X